Archiwum

HENRYK CHMIEL

Magia fotografii fascynowała mnie już w kółku fotograficznym szkoły podstawowej w Cieszynie. Wtedy to z ciekawością odkrywałem tajemnice obróbki negatywów, a także pozytywów – oczywiście czarno – białych, bo w kolorze jeszcze nie było to możliwe i od tej pory pasja fotografowania już we mnie pozostała.

Teraz patrzę na przyszłe strony księgi czasu mojego życia fotograficznego, które są przede mną i na tych stronach jest nadal miejsce na moją pasję. Nie przeglądam przeszłych kart, ale z ciekawością spoglądam na niewypełnione jeszcze karty przyszłości, które staram się fotografią wypełniać. Próbuję w tym szalonym pędzie współczesnego życia przede wszystkim podążać za moją pasją, aby nie zasnęło we mnie to, co już dawno temu we mnie się zrodziło. Jaka jest moja fotografia? Mnie się ona podoba, ale czy innym?… Z fotografią jest podobnie jak z rybakiem, który złapał rybkę i z tego powodu się cieszy, choć drugi by na nią nawet nie spojrzał.

Jestem członkiem rzeczywistym Stowarzyszenia Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej (AFRP) z nadanym tytułem artysty fotografa (nr leg. 390). Czynnie uczestniczę w międzynarodowych konkursach pod patronatem Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej (FIAP), której jestem członkiem, i w której pod koniec 2017 roku nadany mi został tytuł artysty AFIAP. Jestem także członkiem – założycielem międzynarodowej grupy fotograficznej SPAG – Silesian Photo Art Group (http://spag-photo.eu).

Dotychczas miałem dwie wystawy indywidualne, a także brałem udział w wystawach grupowych.

Oprócz wielu akceptacji, które w konkursach otrzymały moje fotografie, otrzymałem też dwa srebrne medale: jeden FIAP – w salonie fotografii w Pradze (Czeska Republika) za pracę “Anger / Złość”, drugi PSA – w salonie fotografii w Davos w Szwajcarii za pracę “The beechen forest / Bukowy las…. “, a także dyplom uznania w salonie fotografii w Bardejowie na Słowacji za fotografię “Love left the suffering remained / Miłość odeszła cierpienie zostało”, wydany przez Ukraińskie Centrum Sztuki Fotograficznej.

 


 

GALERIA ZDJĘĆ:

 


 

Pozostali członkowie CTF >>