Archiwum

HENRYK PILCH

Mieszkaniec Hażlacha. Swoje pierwsze fotografie wykonał w wieku 14 lat rosyjskim aparatem FED5 i od razu zaraził się fotograficznym bakcylem. Potem przez długie lata służył mu Zenith 11, a obecnie używa Canona Mark II.

Absolwent Policealnej Szkoły Fotograficznej w Bielsku-Białej. Do CTF-u wstąpił w maju 2010 roku, kiedy to podczas fotograficznej nocnej wyprawy do muzeum w Cieszynie przypadkowo poznany fotograf opowiedział mu o tym stowarzyszeniu. To, co go przekonało, to fakt kilkudziesięcioletniej tradycji i tzw. dobrej marki, co (jak się okazało) daje szerokie możliwości kontaktów, informacji i uczestnictwa w różnych imprezach fotograficznych. A ponieważ lubi być w ruchu i wśród ludzi oraz tam, gdzie coś się dzieje, jego ulubioną dziedziną fotograficzną stał się reportaż. Robienie zdjęć podczas koncertów, występów, sesji fotograficznych i innych wydarzeń sprawia mu najwięcej satysfakcji, równocześnie ułatwiając nawiązywanie kontaktów z ludźmi.

Fotografuje dla przyjemności. Jak dotąd największą radość przyniosło mu wydarzenie związane z jego pierwszym udziałem w wystawie CTF-u, kiedy to jedna z jego fotografii, wykonana podczas Święta Trzech Braci w Cieszynie w 2010 roku, tak się spodobała jednemu z oglądających, że po zakończeniu wystawy została zakupiona. Przez pewien czas pełnił funkcję wiceprezesa zarządu.

Pozostali członkowie CTF >>