Archiwum

JERZY PUSTELNIK

Jerzy PustelnikUrodził się w Cieszynie w roku 1950. Obecnie mieszka w Ustroniu. Ukończył Policealne Studium Fotograficzne w Warszawie oraz wyższe studia na Uniwersytecie w Cieszynie. Fotografować zaczął będąc w szkole średniej, a od lat 70-tych łączy zainteresowania fotograficzne z jazzem, co zaowocowało kilkoma wystawami indywidualnymi o tematyce jazzowej, zdjęciami do płyt, czasopism jazzowych itp. Zrealizował 7 wystaw indywidualnych. Prezentował swoje zdjęcia w Warszawie podczas Festiwalu Jazz Jamboree 1999, na Bielskich Zadymkach Jazowych, na Cieszyńskiej Jesieni Jazzowej i na Silesian Jazz Meating w Rybniku. Ostatnie wystawy pt.: „Jazz We Dwoje” oraz „Jazz z pierwszych i ostatnich rzędów” zostały zrealizowane wspólnie z żoną Karoliną. Towarzyszyły one festiwalom jazzowym: Cieszyńska Jesień Jazzowa – Cieszyn 2009 oraz Jazz w Ruinach – Gliwice 2010.

Zdjęcia o tematyce innej niż muzyczna prezentował na licznych wystawach zbiorowych CTF-u oraz indywidualnych wystawach: „Strzępki Światła”, „Po Prostu Fotografia” czy „Inne Rzeczy” w Rybniku. Wartą odnotowania jest wystawa „Cieszyn – Młodsi Bracia”, zrealizowana wraz z żoną Karoliną, która obrazuje trzy pozostałe (oprócz „naszego”) Cieszyny w Polsce – w okolicach Koszalina, Wrocławia i Zamościa. Wystawa ta uświetniła obchody jubileuszu 1200-lecia Miasta Cieszyna.

Jest aktywnym członkiem Cieszyńskiego Towarzystwa Fotograficznego. Pełnił funkcję prezesa CTF-u w latach 90-tych. Za swoją działalność został wyróżniony Nagrodą Urzędu Miasta Cieszyna w dziedzinie kultury oraz Medalem 1200-lecia Miasta Cieszyna.

Motto artystyczne: „Pokazać to, co wszyscy widzą, aby zobaczyli”.

__________________________________________________________

Pozostali członkowie CTF >>