Archiwum

MARCIN WIECZOREK

Marcin WieczorekMuzyk, fotograf, dziennikarz, grafik, animator kultury. Absolwent animacji społeczno-kulturalnej na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie. Od 1 kwietnia 2008 roku do końca marca 2011 roku pracował jako dziennikarz, fotoreporter i redaktor techniczny w tygodniku “Głos Ziemi Cieszyńskiej”. Był związany między innymi z pismem “Wiadomości z ulicy Bielskiej 4″, wydawanym przez Szpital Śląski w Cieszynie, pismem literacko-filozoficznym “Trismegista” oraz “Głosem Ludu – Gazetą Polaków w Republice Czeskiej”. Autor książki “Na cieszyńską nutę”, wydanej z okazji jubileuszu 60-lecia Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. J. Marcinkowej. Od 1 sierpnia 2011 roku jest redaktorem naczelnym portalu prasowego haloCieszyn.pl.

Współtwórca i członek nieistniejących już: Grupy Animacyjnej “Patefon”, Grupy Artystycznej “A(ni)matorzy”, Grupy “Kontrapunkt”, polsko-czeskiej grupy poezji śpiewanej w Cieszynie i rybnickiego zespołu metalowego Goddess of Sin. Od października 2010 do lutego 2014 był wokalistą folk metalowego zespołu Radogost, z którym nagrał album „Dark Side of the Forest”. Obecnie właściciel firmy Even-Art Studio, a także członek Towarzystwa National Geographic. Od stycznia 2014 roku w Radzie Klubu Przedsiębiorcy w Cieszynie. Jest również pomysłodawcą i głównym organizatorem Cieszyńskich Jarmarków Piastowskich i Cieszyńskich Jarmarków Świątecznych, cyklicznych imprez promujących rękodzieło artystyczne i odbywających się na Rynku lub w Domu Narodowym w Cieszynie oraz współorganizatorem imprezy warsztatowo-pokazowej Cieszyńskie Spotkania z Rękodziełem.

Pasjonatem fotografii jest od wielu lat. Interesuje się głównie fotografią prasową, reportażową i pejzażową. W Cieszyńskim Towarzystwie Fotograficznym od listopada 2010 roku – obecnie w funkcji prezesa zarządu.

KONTAKT:
Tel.: +48 504 074 941
E-mail: eveninger@interia.pl
www.eveninger.net

__________________________________________________________

GALERIE ZDJĘĆ:

Inspiracje
 

*   *   *

Ludzie
 

*   *   *

Fauna & Flora
 

*   *   *

Miejsca i Krajobrazy
 

__________________________________________________________

Pozostali członkowie CTF >>