Urodził się w Cieszynie, w roku 1950. Obecnie mieszka w Ustroniu.
Ukończył Policealne Studium Fotograficzne w Warszawie, oraz wyższe studia na Uniwersyetcie w Cieszynie.
Fotografować zaczął będąc w szkole średniej, a od lat 70-tych zaczął łączyć zainteresowania fotograficzne z jazzem co zaowocowało kilkoma wystawami indywidualnymi o tematyce jazzowej, zdjęciami do płyt, czasopism jazzowych itp. Zrealizował 7 wystaw indywidualnych. Prezentował swoje zdjęcia w Warszawie podczas Festiwalu Jazz Jamboree 1999, na Bielskich Zadymkach Jazowych, na Cieszyńskiej Jesieni Jazzowej, na Silesian Jazz Meeting w Rybniku. Ostatnie wystawy pt.: "Jazz We Dwoje" oraz "Jazz z pierwszych i ostatnich rzędów" zostały zrealizowane wspólnie z żoną Karoliną. Towarzyszyły one festiwalom jazzowym: Cieszyńska Jesień Jazzowa - Cieszyn 2009 oraz Jazz w Ruinach - Gliwice 2010.
Zdjęcia o tematyce innej niż muzyczna prezentował na licznych wystawach zbiorowych CTF-u oraz indywidualnych wystawach : "Strzępki Światła" i "Po Prostu Fotografia".
Motto artystyczne: "Pokazać to co wszyscy widzą aby zobaczyli".
Jest aktywnym członkiem Cieszyńskiego Towarzystwa Fotograficznego. Pełnił funkcją prezesa CTF w latach 90-tych. Za swoją działalność został wyróżniony Nagrodą Urzędu Miasta Cieszyna w dziedzinie kultury oraz Medalem 1200-lecia Miasta Cieszyna.
Back to Top