Na fotografiach najchętniej pokazuję świat w odcieniach szarości, bo kolor często odciąga uwagę od tematu głównego. Tematem tym zazwyczaj są ludzie, nie koniecznie obecni na zdjęciu. Często niejeden przedmiot opowiada o ludziach bardzo ciekawą historię. Ludzie są interesujący, ze swoimi przeżyciami, emocjami, cierpieniem, doświadczeniem. Ze swoim miejscem lub poszukiwaniem miejsca dla siebie. Staram się fotografować to co widać na ich twarzach, kiedy przeżywają radość, smutek, w chwilach uniesienia i gdy zmagają się ze światem.
Ja świat widzę w bardziej w ulotnych chwilach niż w kadrach, ale przykładam się też do czystości obrazu i kompozycji. Fascynuje mnie koncepcja decydującego momentu i szukam szczęśliwych zbiegów okoliczności, nie tylko na pierwszym planie, ale i na kolejnych. Najlepiej czuję się w krajobrazie miejskim i tam szukam harmonii w obrazie. Poszukuję elementów porządkujących chaos struktur, kolorów i kształtów. Okazuje się, że w wielu nawet najbardziej obskurnych i przytłaczających miejscach można tą harmonię dostrzec.

Fotograficzną przygodę zacząłem już jako nastolatek i przeżywam ją do dziś. W latach 2012 – 2021 prowadziłem pracownię fotograficzną jako wiejski fotograf w Zebrzydowicach.
Od 2014 r zasilam szeregi Cieszyńskiego Towarzystwa Fotograficznego.
Na swoim koncie mam dwie wystawy autorskie związane z krajobrazami Cieszyna, kończące jak dotąd zamiłowanie do tego rodzaju fotografii. Ze swoich zdjęć Cieszyna wydałem serię widokówek.
Jestem absolwentem II edycji Jastrzębskiej Szkoły Fotografii Dokumentalnej.
Obecnie pasjonuje mnie portret uliczny, fotografia społeczna w formie reportażu i fotografii dokumentalnej.
​​​​​​​
Back to Top